vize

Pomáháme mladým lidem finančně dospět

Hodnoty

Nezávislost informací

Nechceme propagovat žádné finanční produkty, ale poskytnout přehled o tom, jak funguje svět financí.

Naslouchání cílové skupině (mladým)

Jsme tým mladých lidí a tvoříme vzdělávací aplikaci pro naše vrstevníky a mladší. Co nás nejvíce trápí a z čeho máme v oblati financí největší obavy? V Nekrachni chceme na tyto otázky najít řešení.

Reflexe praxe

Naším cílem je vnést do vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti praktické informace, memorování definic a pojmů mladé lidi na život nepřipraví.

Kvalita vzdělacích a didaktických materiálů

Klademe důraz na relevantnost informací, všechny naše vzdělávací materiály musí být ověřeny, jak odborníky na danou oblast, tak i didaktiky.

Otevřenost změnám

Ať už se jedná o změnu vzdělávání nebo o změnu tvojí činnosti v rámci Nekrachni, jsme jí otevřeni a plně podporujeme rozvíjení členů našeho týmu

Hravost a atraktivnost

Finance jsou součástí života každého z nás, nedělejme z nich tedy tabu a pojďme vzdělávat formou, která je mladým blízká.

kdo za tím stojí

Náš tým

zakladatelé
Ftografie Marie Šimůnkové
Maria Šimůnková
CEO

Pokud se budu učit metodou pokus omyl finance, tak je to jako bych se učila metodou pokus omyl řídit auto - nevím jak se ovládá, co znamená jaká značka nebo kdo má přednost. Může to skončit fatálně - stejně tak u financí, ale s tím rozdílem, že žádný povinný kurz s důrazem na praktické dovednosti před vstupem do dospělosti není. Mojí vizí je s Nekrachni toto změnit. Kromě práce na Nekrachni studuju datovou analytiku a pohybuji se spíše v IT. Mám ráda hory a kočky :).

Fotografie Jakuba Rychlého
Jakub Rychlý
COO

Vždycky jsem se rád probojovával skrz bariéry předsudků, se kterými jsem se potýkal hlavně od “starších elit”, které nás mladé berou jako ty, co jen křičí a nemají řešení.Vzdělávání mě baví, ale v Česku mi v něm chybí důraz na inovace a využití moderních metod vzdělávání nebo inspirace ze zahraničí. Je jasné, že nezměním věci do druhého dne a proto začínám v komunální politice inovovat alespoň jednotlivé formy vzdělávání. Podnikám od 16 let, byl jsem u zrodu Středoškolského sněmu hl. m. Prahy a v 18 založil svojí první firmu. Vždycky jsem se ale orientoval na hodnotu, kterou předávám dál. 

core tým
Fotografie Petra Strarůstky
Petr Starůstka
Head of Sales

V Nekrachni jsem díky tomu protože velká část lidí nerozumí světu financí což je obrovská škoda, protože peníze, ať už chceme nebo nechceme. jsou důležitou součástí života. Nikdo vás ale nenaučí jak s nimi zacházet a Nekrachni je ten projekt, který má šanci zasáhnout celou společnost. Kromě práce na Nekrachni analyzuji současnou ekonomiku a její trendy rád cestuji a věnuji se sportu, především Lyžování. Nepohrdnu ale ani dobrým jídlem.

Karolína Krámková
Head of People & Culture
Fotografie Karolíny Krámkové

Do startupové scény jsem pronikla diky kariéře v CzechInvestu. Tam mi byla nabídnuta šance stát se mentorkou projektu Nekrachni v rámci Soutěž a Podnikej. Byla to jedna z úžasných věcí, pro které jsem se rozhodla. Dále jsem působila v marketingových a komunitních rolích. V Nekrachni už funguji z role poradce, disruptora a psychické podpory, ale prošli jsme si společně se zakladateli Maruškou a Kubou všemi kroky, které obnáší založit dobře fungující startup. Mimo to mě můžete najit třeba v divadle TyJaMi, nebo na některém z pub kvízu, ale hlavně teď v HUBHUBu.

další členové týmu
Naší misí je do roku 2025 připravit minimálně 50% studentů na dospělý život.

Chceš nám jí pomoct splnit?

Přidat se
Kliknutím na tlačítko "Přijmout" souhlasíte s ukládáním souborů cookie do vašeho zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy používání webu a pomoci při našich marketingových aktivitách. Další informace naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.